Pracujemy z domów i w zasadzie nie poruszamy się teraz po stolicy. W sieci wypatrzyliśmy za to zdjęcia świeżo otwartych stacji warszawskiego metra. Płocka, Młynów i Księcia Janusza działają już od 4 kwietnia. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nowa Warszawa | Portal (@nowawarszawa) Kwi 8, 2020 o 12:01 PDT

Stacje otwarto oficjalnie w ostatni weekend. To odcinek II linii metra obejmujący Wolę. Dzięki niemu mieszkańcy tej dzielnicy szybciej dojadą do Śródmieścia i na Pragę. Stacje wyróżnia nowoczesny design. Każda z nich ma nieco inny wystrój: Płocka to charakterystyczne paski i miedziany kolor (podoba się nam najbardziej!), Młynów to błękit i motyw koła, a Księcia Janusza zieleń i biel. Element wspólny? Neony! Podziwianie nowych stacji odkładamy jednak na czas po epidemii. Zdjęcia zobaczycie w naszej galerii, na facebookowym profilu metra pojawił się specjalny filmik.

Apeluję do warszawianek i warszawiaków o rozsądek. Proszę wszystkich, którzy chcieliby podziemne przystanki po prostu zobaczyć, zostańcie w domu. Gdy minie epidemia, z pewnością będzie na to lepszy czas- powiedział Prezydent Miasta Warszawy Rafał Trzaskowski.