Cut n' Paste to kolekcja wielkoformatowych tapet przygotowana specjalnie dla marki Tapetomat. W jej skład wchodzi ok. pięćdziesięciu intrygujacych wzorów, w znacznej mierze inspirowanych klimatami lat 80. i 90. XX w.

Za tym projektem Cut n' Paste kryje się tajemnicza postać o pseudonimie Stawsky. Jak sam o sobie pisze, urodził się w średniej wielkości miasteczku w Europie Wschodniej. Wychował się we wczesnych latach osiemdziesiątych XX wieku na typowym dla czasów PRLu blokowisku. Od dziecka interesował się fotografią, a przygodę z nią rozpoczął od zdjęć wykonywanych kultowym już modelem aparatu Zorka 4K. Jego styl bez wątpienia ukształtowały realia, w jakich dorastał m.in. fascynacja telewizją satelitarną (w szczególności kanałem MTV), filmy oglądane z kaset VHS, czy słuchanie muzyki z nielegalne kopiowanych kaset magnetofonowych, a także wiele innych "smaczków", na myśl o których większości trzydziestokilkulatków kręci się w oku łezka. 

Kolekcja Cut n' Paste została przygotowana  w  najnowocześniejszej technologii  druku cyfrowego. Dzięki temu, a także  oryginalnemu wzornictwu, tapety gwarantują najlepsze efekty na ścianach.

Każdy wzór z kolekcji dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb klienta. Za pośrednictwem strony internetowej będzie można określić nie tylko pożądany wymiar, ale i wybrać substrat, na którym ma być wydrukowana fototapeta, a także zmienić orientację, zoom, kolory oraz sprawdzić cenę gotowego produktu. Na premierę czekamy do września. 

tekst: Anna Chwalińska