Jeśli poszukujecie inspiracji świątecznych na naszym portalu znajdziecie m.in Święta skąpane w złocie  oraz skromne, inspirujące pomysły na Święta w naturalnych dekoracjach. Od kilku lat skandynawska stylistyka niezmiennie cieszy się waszym uznaniem nie tylko na co dzień, dlatego znajdziecie u nas także Święta w skandynawskich dekoracjach. 

Tym razem mamy dla was inspiracje świąteczne, które łączą naturalne dekoracje, skandynawskie inspiracje i odrobinę złota czy srebra. Choć na co dzień wiele z nas lubi pastele, delikatne kolory rzadko kojarzą nam się ze Świętami. Tymczasem bombki w kolorze landrynkowego różu, girlandy w kolorze baby blue czy prezenty opakowane w jasny papier we wzorki i przewiązane różową wstążką, mogą mieć bardzo świąteczny wyraz - jednocześnie subtelny i uroczysty.

To jedynie kwestia zestawienia ich z odpowiednim "towarzystwem". Pastele w najczystszej, dosłownej postaci użyte od podłogi po sufit mogą dać nieco przesłodzony, czy nawet "mdlący" efekt, ale już subtelnie przełamane suchymi gałązkami, naturalnymi szyszkami czy drzewkiem bez ozdób "osłodzą" to, co surowe i "ogrzeją" to, co chłodne w wyrazie. Warto je łączyć z nieoczywistymi materiałami czy kolorami. Pastelowy róż ze złotymi dodatkami, kryształowym, szlifowanym szkłem, lnem i tekturowymi opakowaniami prezentów to wyrafnowany zestaw pełen kontrastów i niuansów.  Z bielą roż wygląda świeżo i efektownie, ale jednocześnie miewa nieco infantylny wyraz. Różowo - białym zestawom na pewno doda uroczystego charakteru szarość, granat lub szmaragowa zieleń. Podobnie sytuacja wygląda z kolorem baby blue. Pastelowy błękit na choince ze złotymi bombkami, a na stole ze sztućcami o złotej barwie wygląda świetnie.  Idealnym towarzyszem dla niego są szarości. Z kolei granatem lub czernią - okraszony dodatkowo złotem - błękit zyska wymiar bardziej teatralny i baśniowy.

Pastele są uniwersalne i świetnie wyglądają z wieloma intensywniejszymi kolorami. Aranżacja będzie na pewno wyjątkowo elegancka jeśli wybierzemy pastele  lekko zgaszone, spłowiałe, dyskretne.

W naszej galerii znajdziecie także pomysły na proste, ale niebanalne dekoracje DIY (choinka z zadrukowanych kart,  serce wypełnione bombkami i zawieszone na ścianie, choinka namalowana na ścianie i ozdobiona "bezpiecznymi, również malowanymi bombkami"; szyszki pomalowane farbami i skromne dekoracje z naturalnych, nie tylko iglastych gałązek). Wszystkie te ozdoby świetnie wyglądają na tle lub w towarzystwie pasteli. 

Najpiękniejsze Święta to te, kiedy wszyscy bliscy czują się dobrze i są szczęśliwi. Obrus w kolorze koktajlu malinowego albo talerze w kolorach landrynek nie sprawią, że Święta będą udane, ale pomogą wytworzyć przyjemny, sympatyczny nastrój - może to pierwszy krok do wspaniałej wigilijnej kolacji. 

Tekst: Ela Stasiak