Stroiki wielkanocne - trendy

Stroiki dodają naszym stołom świątecznego charakteru - wystarczy śnieżnobiały obrus i delikatna dekoracja, żeby nikt nie miał wątpliwości, że zasiadamy właśnie do Wielkanocnego śniadania. Wśród tradycyjnych ozdób są oczywiście motywy związane z pisankami i religijną symboliką. W tym roku jednak zauważalna jest tendencja umieszczania ich na gałązkach drzew. To prosty trik, by ozdobić stół bez większych kosztów.  Modne jest też wykorzystanie szklanych naczyń. Wystarczy włożyć do nich jajka z białymi skorupkami by uzyskać minimalistyczny look na Wielkanocnym stole. 

Bardzo stylowym pomysłem jest wybranie na stół jajek przepiórczych. Ich mały rozmiar świetnie sprawdzi się przy multiplikacji. Jajka przepiórcze (ze swoją niejednolitą skorupką) świetnie wpisują się w główną tendencję w trendach dekoracyjnych na wiosnę - shabby chick. Nawiązanie do swojskości i postarzanych elementów to również idealny pomysł przy komponowaniu stroika na stół wielkanocny. Wystarczy zdecydować się na pastelowe rozbielone barwy, takie jak na przykład pudrowy róż i elementy pokryte kilkoma warstwami farby (tak by przez jedną warstwę prześwitywała kolejna). 

Nie lubisz stylu retro i uciekasz, widząc ozdoby decoupage? Cały czas w modzie pozostają nowoczesne i dizajnerskie rozwiązania. Klatka na ptaki jako element wystroju stołu na Wielkanoc? Czemu nie! Wystarczy zajrzeć do naszej galerii i poszukać ciekawych inspiracji!

Stroiki na stół wielkanocny - Trendy - zobacz GALERIĘ >>