Macie ochotę na wyprawę do Wielkopolski? To właśnie tam stanął dom POZ_7, który dziś odwiedzamy. Projekt budynku i wnętrz to dzieło pracowni PL.architekci (architekci Bartłomiej Bajon, Katarzyna Cynka współpraca: Patrycja Dembowy, Bartosz Stanek). Za konstrukcję odpowiada Pracownia Projektowa Jacek Kryske. 

Inwestor od razu zaakceptował pomysł architektów na użycie dużej ilości drewna zarówno w środku jak i na zewnątrz. Tak właśnie powstała nowoczesna stodoła, pokryta modrzewiem syberyjskim, w dodatku bez żadnej impregnacji. Drewno naturalnie patynuje, starzeje się, pęka i zmienia kolor - coraz bardziej wtapiając się w otocznie.

Przestronne wnętrze domu (225 metrów kwadratowych powierzchni!) jest nowoczesne, ale jednocześnie przytulne. Mamy tu kominek, stary zegar, biblioteczkę i biały aneks kuchenny. Biel, szarość i kolor jasnego drewna to kolory bazowe. W dodatkach pojawiają się za to granat i strażacka czerwień (akcenty w łazience, czy ogromna lampa w przestrzeni dziennej). Biegnące przez niemal całą długość domu okno kadruje krajobraz. Dodatkowo od strony południowej dzięki podwójnym przeszkleniom udało się stworzyć szklarnię - zimowy ogród dla lubianych przez właścicielkę kaktusów. Drugą pasją inwestorki jest jeździectwo. To właśnie konie dbają o regularne "koszenie" trawy wokół domu.