Zielone zmiany czekają Gdynię. W niedalekiej przyszłości wzdłuż alei Piłsudskiego, nieopodal Urzędu Miasta powstanie park. Obecne w tym miejscu parkingi zostaną przeniesione pod ziemię, a teren pobliskiego boiska zostanie zaaranżowny na nowo. Inwestycja zwana w tej chwili roboczo Parkiem Centralnym pochłonie 35 mln złotych i ma być gotowa około 2020 roku. 

Podziemny parking, który pojawi sie w tym miejscu pomieści około 300 aut. Co będzie działo się na powierzchni? Plan brzmi dobrze. W środku parku ma znaleźć się duży staw z kładką i ławkami do relaksu. Tuż obok bedzie boisko do gry w bule. Powstaną także trasy dla biegaczy i rolkarzy, miejsce na zimową ślizgawkę. Będzie też pełna bujnej zieleni strefa ciszy, w której łatwo o relaks. Znajdą się tu również też punkty gastronomiczne. 

Park Centralny ma tętnić życiem i być wytchnieniem od wielkomiejskiego zgiełku dla mieszkańców Gdyni. Oprócz podjęcia aktywności sportowych będzie można tu po prostu napić się kawy, poczytać gazetę, czy pobiwakować z rodziną na trawie. 

W bezpośrednim sąsiedztwie planowanego parku istnieje już dobrze zagospodarowany skwer Sue Ryder z placem zabaw i skateparkiem. Miejsce stanie się więc jeszcze bardziej atrakcyjne. Z pewnością przyciągnie więc wielu Gdynian, a także turystów. Wizualizacje Parku Centralnego w Gdyni zobaczycie w naszej galerii.