Panorama Sky Bar jest bez wątpienia jednym  z najbardziej wyróżniających się miejsc  na towarzyskiej mapie Warszawy. W dużej mierze przyczynił się do tego spektakularny widok na panoramę stolicy, a także fakt że jest najwyżej położonym barem w Polsce. Z okien, tego położonego 140 metrów nad ziemią lokalu można podziwiać między innymi Stadion Narodowy, Wisłę oraz Łazienki Królewskie. 

Kiedy 26 lat  temu otwierano to miejsce, było bardziej nastawione na gości hotelowych, a jego wystrój nawiązywał do bogato zdobionych elementów tak modnych na początku lat 90. XX w, z dominującymi  kolorami bordowym i złotym.

Nadszedł jednak czas na zmiany i wnętrze baru zostało poddane gruntonej rewitalizacji. Podjęli się jej architekci z Kaczmarek Studio, specjalizujący się w tego typu realizacjach.

Motywem przewodnim nowej aranżacji wnętrz  stał się wieczorny widok na panoramę miasta. Odzwierciedla to min. wykonana na specjalne zamówienie wykładzina przedstawiająca ulice Warszawy z lotu ptaka. Wiele elementów wystroju, m.in. krzyżujące i przecinające linie na słupach lustrzanych i tapicerkach symbolizują warszawskie skrzyżowania.

Architekci postawili na najlepsze gatunkowo materiały i bardzo wysmakowaną kolorystykę nawiazującą do światowych trendów. Sublelne beże i szarości podkreśla elegancka czerń i ponadczasowe złoto.

Zmieniła się też funkcja baru. Kiedyś był miejscem zdecydowanie biznesowym, dzisiaj to lokal, do którego przychodzi się dla przyjemności. Panorama Sky Bar zmienił  więc całkowicie swoje odblicze. Tylko widok pozostał ten sam!

GALERIA >>>