Kochamy hotele PURO za ich indywidualny charakter, domową atmosferę no i świetną sztukę (często od polskich, lokalnych artystów) oraz nietuzinkowy design. Dlatego ucieszyliśmy się na wiadomość o tym, że kolejny z nich buduje się właśnie w Katowicach. Projekt powstanie na unikatowej działce przy alei Korfantego 10, zlokalizowanej między Dworcem PKP a Międzynarodowym Centrum Kongresowym. To doskonały adres pod inwestycję hotelową w Katowicach. Do PURO będzie można sprawnie dojechać samochodem, dojść z dworca i przemieścić się do MCK. – powiedział Przemysław Wieczorek, członek zarządu i dyrektor inwestycyjny sieci. 

Za projekt budynku odpowiada pracownia Konior Studio. Wyjątkowość projektu polega na pogodzeniu rozmachu powojennego modernizmu, charakterystycznego dla północnej części śródmieścia Katowic, ze współczesną wrażliwością. Skupiliśmy się na wygodzie mieszańców oraz spełnieniu wysokich standardów zrównoważonego budownictwa. [...] Projekt hotelu nawiązuje do założenia ściany zachodniej - alei Korfantego, na które składają się niskie i rozłożyste pawilony oraz wysokie obiekty, niektóre o statusie ikon polskiej architektury. Postawiliśmy na połączenie wysokościowca i niskiego podium, aby dopełnić istniejący zespół zabudowy.  – mówi Tomasz Konior

W Katowicach powstanie aż 247 pokoi, restauracja, strefa SPA oraz sale konferencyjne. Hit? Bar z widokiem na całe miasto ulokowany na ostatniej kondygnacji połączony z zielonymi ogrodami na dachu.  Wróżymy mu sukces podobny do warszawskiego Loreta Bar i gdańskiego INK Above. Hotelowe wnętrza zaprojektuje londyńskie studio DeSallesFlint. W środku będziemy mogli liczyć na beton, cegłę i drewno, lekko industrialny klimat i dzieła sztuki wybrane specjalnie dla tej lokalizacji. Otwarcie zaplanowano na 2022 rok. Czekamy.