Zapraszamy Was do stylowego wnętrza domu jednorodzinnego w Poznaniu. Budynek zaprojektowała pracownia PL.architekci (zespół: Bartłomiej Bajon, Katarzyna Cynka). O ich wcześniejszej realizacji - apartamencie należącym do Polki i Hiszpana pisaliśmy Wam całkiem niedawno TUTAJ. Dziś pod lupę bierzemy dom zbudowany na atrakcyjnej działce z widokiem na zieleń. 
Budynek został zaprojektowany dla rodziny z czwórką dzieci. Inwestorom zależało na tym, by część dla najmłodszych była oddzielona od strefy dziennej i nocnej rodziców. Sercem tego domu są niewątpliwie salon i kuchnia. Kolory tego wnętrza? Przede wszystkim biel (na ścianach, niektórych meblach i na podłodze z żywicy), ale także ciepły, miodowy odcień dębowego drewna (panele ścienne, fronty szafek, drewno na elewacji). 

Układ funkcjonalny całego domu podporządkowany jest życiu rodzinnemu i łatwości utrzymaniu porządku. Wnętrza to nie tylko skupisko designerskich przedmiotów, ale bardziej funkcjonalna i łatwa w utrzymaniu czystości przestrzeń: zastosowane okładziny ograniczają zabrudzenia ścian; liczne ukryte schowki pozwalają utrzymać ład. To szczególnie ważne w miejscach, w których mieszkają małe dzieci. Inwestorom nie zależało na idealnym, katalogowym domu, ale na funkcjonalnej „maszynie do mieszkania”.

Projekt zyskał nominację SARP Poznań do nagrody w XX edycji konkursu Jana Baptysty Quadro na najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany w Poznaniu.