Wraz z nadejściem nowego roku wiele osób decyduje się na metamorfozy swoich wnętrz. Czasem jest to remont całego mieszkania, a czasami tylko drobna zmiana, która wpuści powiew świeżości do danego pomieszczenia. Podpowiadamy zatem, jakie kolory będą najmodniejsze we wnętrzach w 2022 roku i na jakie kolory ścian warto się zdecydować. Cieszą się one uznaniem, popularnością i z pewnością sprawdzą się w wielu domach. Mamy nadzieję, że ten artykuł ułatwi Wam wybór odpowiedniej palety barw do nowych aranżacji. 

Najmodniejsze kolory we wnętrzach w 2022 roku:

Barwy ziemi - harmonia i spokój

W nadchodzącym 2022 roku będą królować przede wszystkim wszelkie barwy ziemi. Naturalne kolory są kojarzone przede wszystkim z harmonią i spokojem. Wnętrza w tych odcieniach zapewnią nam upragniony, błogi relaks. Głębokie brązy wyglądają niezwykle elegancko - świetnie sprawdzają się nie tylko na ścianach, ale również w przypadku mebli. Podobnie jest też z butelkową zielenią, która z kolei często króluje jako kolor tapicerek na kanapach czy fotelach. Barwy ziemi to jednak nie tylko brąz i zieleń. Obejmują szeroką gamę kolorystyczną, w której każdy powinien znaleźć coś adekwatnie do swojego wnętrza. Zaliczają się do nich także spokojne szarości, delikatne beże, a także złamana biel. Użycie ich w swoim mieszkaniu to przepis na bardzo elegancką i stonowaną przestrzeń.

>> Drewno, mid-century modern i stylowa ceramika. Łódzkie mieszkanie w brązach

Inspirujący błękit - swoboda i świeżość

Z ostatnich badań nad trendami jasno wynika, że ludzie potrzebują otwartych, swobodnych przestrzeni. Inspirujący błękit to kolor, który idealnie wpasowuje się w powyższe kryterium. Ten odcień wprowadza do wnętrza powiew świeżości i momentalnie je ożywia. Sprawia, że pomieszczenie jest jasne, a co za tym idzie, wygląda na bardziej otwarte i przestrzenne. Będzie świetnie współgrał z szeroką gamą kolorów. W miękki sposób łączy się z delikatnymi i spokojnymi barwami, ale także z tymi bardziej energicznymi i nasyconymi.

Intensywna czerwień - odwaga i energia

W 2022 roku we wnętrzach chętnie będziemy gościć również ognistą, energiczną czerwień. Odnajdzie się ona nie tylko w postaci wszelkich dodatków. Ten szlachetny kolor będzie dumnie gościć na tkaninach tapicerek na kanapach oraz poduszkach. To również ciekawy akcent kolorystyczny do zastosowania na ścianach, w postaci farby bądź też tapety. Ciemniejsze odcienie czerwieni, wpadające już poniekąd w bordo, pozwolą na stworzenie wyjątkowo eleganckiej przestrzeni. To opcja skierowana w głównej mierze do bardziej odważnych, niebojących się nieoczywistych rozwiązań osób. Z czym najlepiej współgra intensywna czerwień? Tworzy niezwykle zgrany duet z głębokim granatem lub butelkową zielenią.

Delikatna szałwia i oliwka - bezpieczeństwo oraz przestrzeń do swobodnej ekspresji

Delikatny odcień szałwii i oliwki jest wyjątkowo subtelny. Dzięki zastosowaniu go na ścianach otrzymujemy przestrzeń do naszej swobodnej ekspresji oraz wyrażania siebie. Stanowi bezpieczne tło przy aranżacji całego wnętrza. Szałwia i oliwka sprawdzą się jednak nie tylko jako pokrycie ścian. Znajdą zastosowanie również na frontach szafek kuchennych, nadając im nieco retro charakteru. To bardzo uniwersalne kolory, które będą dobrze współgrać z większością innych barw i dodatków. W zależności od światła, mogą czasami przypominać przygaszoną szarość. To idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy na czymś pewnym i bezpiecznym. Wybór delikatnej szałwii lub bardziej zgaszonej oliwki będzie w tym przypadku strzałem w dziesiątkę.