IKEA to marka, która daje nam ogromny wybór mebli i dodatków do urządzania wnętrz. Dziś przeglądamy ich ofertę luster i wybieramy z niej te, naszym zdaniem najciekawsze. Te lustra zdadzą egzamin w Waszych przedpokojach i łazienkach, sprawdzą się także jako elementy dekoracyjne innych pomieszczeń. Oto nasz mały przegląd.

Lustro STOCKHOLM, średnica 80 cm, 249 zł
To lustro w pięknej, orzechowej ramie jest jednym z piękniejszych w ofercie IKEA. Okrągły kształt to obecnie hit. Rama wokół spodu lustra tworzy półkę, na której można położyć kosmetyki, telefon komórkowy czy portfel. Świetne do przedpokoju, ale i do pokoju dziennego jako dekoracja.

Lustro NISSEDAL, 65x150 cm, 200 zł
Proste, duże, w czarnej ramie ma szansę stać się domowym klasykiem. Lustro można powiesić zarówno poziomo jak i pionowo. Ochronna folia zmniejsza uszkodzenia w przypadku stłuczenia szyby.

Lustro IKORNNES, 52x167 cm, 399 zł
Stojące lustro w jesionowej oprawie z dodatkowym wieszakiem za lustrem. Może więc pełnic funkcję mini garderoby. Przetestowane i zatwierdzone do stosowania także w łazience.

Szafka z lustrem SILVERÅN, 60x14x68 cm, 249 zł
Idealna do łazienki, dostępna w dwóch kolorach: białym i naturalnym kolorze drewna sosnowego. Drzwi można zamontować tak, aby otwierały się z lewej lub prawej strony. Pomieści wiele łazienkowych skarbów: kosmetyki, artykuły higieniczne, leki.

Lusterko FRÄCK, 17 cm, 24,99 zł
Klasyka gatunku jeśli chodzi o lusterka łazienkowe. Okrągłe zwierciadło na wyciągającym się stelażu. Lustro jest dwustronne, jedna ze stron powiększa. Doskonałe do makijażu i porannego golenia. Troszeczkę w stylu retro. 

Lustro KNAPPER, 48x160 cm, 129 zł
Duże lustro stojące, idealne do sypialni, przedpokoju albo garderoby. Widać w nim odbicie całej sylwetki. Aby uniknąć sterty ubrań i dodatkowego prania, można wieszać używane ubrania za lustrem na specjalnej ramie-wieszaku.

Lustro UNG DRILL, 59x85 cm, 89,99 zł
To lustro jest w ofercie IKEA już od kilku dobrych lat. Bogata forma ramy wykonanej z plastiku zyskała sobie spore grono fanów. Cena nader przyjazna.

Lustro SALTRÖD, 50x68 cm, 179 zł
Idealne do przedpokoju, ale i do łazienki. Ma małą półeczkę i wieszaki-kołki. Można powiesić na nich niemal wszystko, od płaszczy, przez parasolki, czapki, po naszyjniki. Występuje w wersji białej, ale nam w oko bardziej wpadła ta intensywnie cytrynowa.

Lustro HÖNEFOSS, heksagony do naklejania
To lustro, a właściwie zestaw luster niestety zniknął z polskiej oferty IKEA, a szkoda. Modny kształt heksagonów (plaster miodu) i możliwość samodzielnej aranżacji były głównymi atutami tego produktu. Lustra można jeszcze kupić w amerykańskiej IKEA (cena okołlo 30$), czasami można je upolować na internetowych aukcjach.