W zeszłym tygodniu posaliśmy Wam o Mirror House, który właśnie powstaje w podwarszawskim Izabelinie. Dziś także zabieramy Was na drugą stronę lustra, ale trochę dalej - tym razem do USA. Oto lustrzany dom Mirage w Kalifornii, który stanął u podnóża góry San Jacinto i Doliny Coachella. Z daleka trudno go dostrzec. Za sprawą swojej srebrzystej powłoki niemal stapia się z otoczeniem. Stąd i jego nazwa - Miraż. Pustynny krajobraz i niebo odbijają się w ścianach domu tworząc niesamowity efekt. Lustra znajdują się także wewnątrz domu.

Dom jest dziełem artysty Doug'a Aitken'a i powstał na potrzeby festiwalu sztuki Desert X. Artystę zainspirowała architektura pierwszych preriowych domków budowanych przez osadników oraz myśl architektoniczna Frank'a Lloyd'a Wright'a.

W domu Mirage nie można zamieszkać, ale na pocieszenie dodamy, że będzie go można oglądać do 31 października 2017 roku. Jeśli wybieracie się więc na wakacje do USA, to atrakcja, którą warto odwiedzić. Jak do niej trafić? To nie takie łatwe, gdyż dom nie ma dokładnego adresu. Dla chętnych podajemy współrzędne, który wystarczy wpisać do GPS: 33°50'59.6"N 116°33'57.5"W. 
Ten lustrzany dom z Kalifornii stał się gwiazdą serwisów społecznościowych. Na instagramie znajdziecie go wpisując hasztag #miragehouse