W zlokalizowanej na zakopiańskich Krupówkach kamienicy z 1927 roku, do całkiem niedawna, na pierwszym piętrze funkcjonował lokal biurowy. Wcześniej, znajdował się tu sklep i serwis Franciszka Bujaka - jednego z pierwszych producentów nart drewnianych w przedwojennej Polsce. Nadaniem temu wnętrzu funkcji mieszkalnej zajęła się architektka, absolwentka Politechniki Wrocławskiej Agata Popieluch.  

Zadaniem projektowym było przekształcenie wnętrza usługowego, o powierzchni 45 mkw z małym balkonem, na mieszkanie z przeznaczeniem na wynajem - opowiada architektka. 

Powiększyła nieco łazienkę, aneks kuchenny połączyła z mini jadalnią i salonem. Z dawnych czasów przetrwał ułożony w klasyczną jodełkę dębowy parkiet, któremu na szczęście udało się przywrócić dawny blask. Sypialnia ze ścianą w ciemnej zieleni jest tu osobnym pomieszczeniem. 

Natura i nawiązania do podhalańskiej tradycji

We wnętrzu dominują naturalne barwy (kremowa biel, beże, delikatne zielenie i brązy) oraz materiały (drewno, rattan, wełna, len). Minimalistyczne nawiązanie do podhalańskiej tradycji stanowią fragmenty ścian i zabudowy meblowej z jasnej sklejki brzozowej, z delikatnym rysunkiem słojów. Wykonano z niej szafę w strefie wejściowej, ławę i półki w salonie oraz zagłówek w sypialni. W łazience, wstawki z ceramicznych płytek w kolorze butelkowej zieleni przywodzą na myśl kolor tatrzańskich lasów. Nawiązaniem do wyjątkowej historii miejsca, w którym się znajdujemy, są stare plakaty narciarskie, w tym jeden oryginalnie reklamujący dawną wytwórnię nart. Całości dopełniają klasyczne drewniane meble i rattanowe dodatki, nadające prostemu wnętrzu przytulności.