Kolejne nowości w IKEA. Tym razem coś zwyczajnie niezwyczajnego dla fashionistów i fanów dobrego designu. Oto limitowana kolekcja  STUNSIG składająca się z tekstyliów, naczyń i dodatków.  Co ją wyróżnia? Bogactwo wzorów i deseni. Nic dziwnego, że to mocny akcent. Tworzeniem nadruków umieszczonych na przedmiotach codziennego użytku zajęło się bowiem grono utalentowanych artystów i zespołów projektowych związanych z branżą mody. To Pinar & Viola, Frédérique Vernillet, Malcolm Stuart, Steven Harrington, Zespół Hawaii oraz Tilde Bay. Artyści wykorzystali w swojej pracy różnorodne techniki wyrazu: fotografię mody, cyfrowe couture, kreskówki, odręczne rysunki oraz kolaże. 

Mamy nadzieję, że nasze motywy zainspirują ludzi i pobudzą wyobraźnię. Odzwierciedlają otaczający nas świat i wyrażają utopijne treści, mające na celu szerzenie dobra na świecie. (…) Chcemy, żeby ludzie pozytywnie i z ciekawością patrzyli w przyszłość, z odwagą podchodzili do tego, co nieznane i dostrzegali piękno w różnorodności – mówią projektantki Pinar & Viola, współautorki kolekcji.  

Co konkretnie znajdziemy w kolekcji STUNSIG?

Płócienne torby (nam spodobała sie najbardziej ta z wilkiem i z motywem oczu), pościel w ukwieconą łąkę, albo w wesołe ogórki (jest też żyrafa na tle rozgwieżdżonego nieba!). Warto zwrócić uwagę na porcelanę, o ile lubi się mocne, zdecydowane wzory. Dla nas numerem jeden są dywany. 

Kolekcja STUNSIG jest dostępna we wszystkich sklepach IKEA w Polsce od czerwca 2017 roku.