Marka GUBI już od kilkudziesięciu lat podbija serca miłośników pięknych wnętrz i dobrego designu. Założona w 1967 roku przez Lisbeth Olsen firma do dziś pozostaje w rękach jej rodziny. 

Projekty GUBI to umiejętne połączenie współczesnych trendów i subtelnych odwołań do historii wzornictwa XX w. W ofercie marki są też współczesne reedycje kultowych już projektów z lat 30. po 70. XX w., które powstają zawsze w ścisłej współpracy z projektantem lub właścicielem praw autorskich do projektu. Właśnie ten balans między teraźniejszością a przeszłością jest kluczem do międzynarodowego sukcesu duńskiego brandu. 

Serce firmy mieści się w Kopenhadze, podobnie jak jej główny showroom usytuowany w bardzo ostatnio modnej, dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Nordhavn. Na powierzchni 2000 metrów kwadratowych została ustawiona inspirująca ekspozycja projektów GUBI, która w bardzo obrazowy sposób ma przemawiać nie tylko do indywidualnych klientów, ale i architektów oraz dekoratorów wnętrz. Styliści, którzy zmieniają w tym salonie aranżacje, dbają o to, by zawsze odpowiadały aktualnym tendencjom, zachowując jednak ponadczasowy charakter marki. 

Letnia odsłona kopenhaskiego showroomu GUBI to przede wszystkim mocny akcent na pastele (zajmujące ważne miejsce w ofercie firmy) i barwne panele z motywami egzotycznych roślin, na których tle znakomicie prezentują się stateczne klasyki i bestsellery firmy. 

Duży nacisk położono na ekspozycję foteli Beetle projektu GamFratesi, które występują w kilkunastu wariantach kolorystycznych.  Zmultiplikowane "Żuki" same w sobie stanowią bardzo efektowną dekorację.

Tak więc, jeżeli w Waszych wakacyjnych planach znajduje się Kopenhaga, odwiedźcie to miejsce koniecznie. Wrażenia wizualne - gwarantowane!

 W Polsce meble GUBI dostępne są min. w NAP, Moma Studio i Lafaktorii.

tekst: Anna Chwalińska