Louis Vuitton to dom mody o długiej historii słynący przede wszystkim z wyrobu luksusowych toreb, walizek i odzieży. Słynne logo LV jest synonimem jakości i ponadczasowej elegancji. Wszystko zaczęło się w 1854 roku od produkcji toreb podróżnych, kufrów i waliz. Całkiem niedawno firma Louis Vuitton, wciąż wierna swojej tradycji, zaprosiła do do współpracy architektów, artystów i projektantów. Ci zaś stworzyli wyjątkową kolekcję mebli i akcesoriów - Objects Nomades. Wśród nich byli między innymi: Atelier Oï, Maarten Baas, Barber i Osgerby, Campana Brothers, Damien Langlois-Meurinne, Nendo, Gwenaël Nicolas, Raw Edges, Patricia Urquiola i Marcel Wanders. Każdy z powstałych obiektów, od hamaka, przez fotel huśtawkę po leżankę był autorską wizją projektantów na temat podróży.

W tym roku do tego zbioru piętnastu unikatowych projektów dołączyło dziesięć nowości. Zostaną one oficjalnie zaprezentowane podczas Salone del Mobile, w Mediolanie, od 4-9 kwietnia. Wśród nich znajdziemy na przykład sofę autorstwa Campana Brothers, zainspirowaną kształtem chmur, oraz muszli z obrazu Boticelliego “Narodziny Wenus”. Jest też brązowe krzesło zaprojektowane przez Atelier Oï’, wykończone skórzanymi pasami, "Lounge Chair” Marcela Wandersa oraz "Talisman Table”, autorstwa Indii Mahdavi. Oko cieszy także piękna linia stolika "Blossom". Jego autorem jest  słynny japoński dizajner Tokujin Yoshioka. 

Już dzisiaj możecie obejrzeć wszystkie te wyjątkowe meble z kolekcji Objects Nomades w naszej galerii. Łączy je koncept, piękna forma i niezwykle staranne wykonanie. Pierwsze dziesięć zdjęć to nowości z 2017 roku.