Dziś znowu zaglądamy na Żoliborz. Coś nas tu ostatnio naprawdę mocno przyciąga. Nazwa warszawskiej dzielnicy pochodzi od francuskiego Joli Bord, co oznacza Piękny Brzeg. Może dlatego? 

To mieszkanie zaprojektowane przez pracownię Taff Architekci ma w sobie urok tutejszych kamienic. Może to kwestia sztukaterii na ścianie w salonie, a może ciemnego drewna na podłodze, kilku pamiątek, książek, albo stolarki  drzwiowej? W każdym razie jest klimatycznie. W kuchni i salonie króluje biel. Dzięki temu przestrzeń wydaje się bardziej przestronna. Otwarty plan pozwala maksymalnie wykorzystać niewielki metraż. Zabudowa w kuchni została również utrzymana w bieli, dzięki czemu niemal wtapia się w ścianę. Mocnym akcentem są tu blat z lastryko oraz niebieskie dodatki (obraz, wazony). 

W sypialni zdecydowanie królują proste formy i designerskie dodatki. W roli głównej występuje tu tapeta z niebieskim, geometrycznym wzorem. Wzrok przykuwa też nowoczesne oświetlenie kontrastujące z eleganckim biurkiem i krzesłem. Na stoliku nocnym wytropiliśmy cudne figurki od ENDE Ceramics. Łazienka, podobnie jak pozostała część mieszkania charakteryzuje się oszczędną kolorystyką. Jednak biel występuje tu ramię w ramię z czernią, dzięki czemu wnętrze zyskała odrobinę nonszalancki klimat. Mocny punkt? Plakat Wisła Ryszarda Kai.