Johnny Depp maluje obrazy

Talent aktorski to nie jedyny talent Johnny'ego Deppa. Gwiazdor znany jest również ze swej miłości do muzyki (płyta nagrana z legendarnym gitarzystą Jeffem Beckiem). Dla Johnny'ego zawsze ważna była także sztuka. Depp jest właścicielem imponującej kolekcji ważnych prac, ale to nie wszystko. Podobno aktor ostatnio nie rozstawał się ze swoim szkicownikiem. Nie wszyscy wiedzą, że Johnny Depp maluje. Teraz, po procesie z Amber Heard, do sprzedaży trafiła kolekcja jego obrazów - "Friends & Heroes". 

"Friends & Heroes"

"Friends & Heroes" to kolekcja czterech obrazów przedstawiające osoby ważne dla Deppa. Znaleźli się na nich: Keith Richards, Bob Dylan, Al Pacino i Elizabeth Taylor. Na stronie Castle Fine Art - agencji pośredniczącej w sprzedaży płócien, która reprezentuje artystę czytamy: - W kolekcji Friends & Heroes Johnny Depp skupił się na ludziach, których dobrze znał i którzy zainspirowali go jako osobę. Każdy obraz jest intymnym odzwierciedleniem ich charakteru w oczach Johnny'ego; Obraz tego, jak mu się objawili. Od jego drogiego przyjaciela Keitha Richardsa, który zainspirował maniery kapitana Jacka Sparrowa, po Boba Dylana. Styl? Odważny, barwny, inspirowany popartem i sztuką fotografii. 

Rekord sprzedaży

Obrazy Johnny'ego Deppa trafiły na rynek i wyprzedały się niemal natychmiast, bo zaledwie w ciągu kilku godzin. Zestaw 4 obrazów (tatraptyk) wyceniono na ponad 12 tysięcy GBP, portrety można było kupować także pojedynczo. Całość kolekcji - 780 kopii sprzedano za około 3 miliony funtów.