Popularny trend z USA, który i u nas zyskuje coraz więcej zwolenników, polega na przygotowywaniu na zapas całych posiłków lub poszczególnych składników. Meal prep (meal preparation, z ang. przygotowywanie posiłków) zaczyna się od przemyślanych zakupów. Zrób plan dań na kilka dni i zabierz ze sobą do supermarketu listę potrzebnych produktów. W ten sposób nie tylko wspierasz zdrowe nawyki, ale również oszczędzasz czas i pieniądze. Nie wybieraj się na zakupy głodna – w ten sposób możesz kupić więcej niż potrzebujesz.

Meal prep – domowa dieta pudełkowa

Meal prep zakłada, że raz czy dwa razy w tygodniu poświęcamy wolny wieczór, by mieć później pełną lodówkę przez kilka kolejnych dni. Dobrym pomysłem jest gotowanie na zapas kasz czy zup, pokrojenie i osuszenie warzyw i owoców czy przygotowanie past, np. hummusu. Postaraj się wykorzystywać też pozostałe resztki posiłków. Np. z warzyw  –  po dodaniu jajek, mąki i przypraw - usmażysz pyszne placki.

To wspaniała oszczędność czasu, szczególnie że możesz robić kilka potraw jednocześnie. W ten sposób dużo trudniej też o wymówkę pod tytułem: „dokucza mi głód, ale nie mam w domu nic do jedzenia, więc zamawiam pizzę”. 

Meal prep to pierwszy etap przemyślanej diety. Pyszne i pełnowartościowe dania to także zasługa odpowiedniego sprzętu. W piekarniku w kilka minut odgrzejesz wcześniej przygotowany obiad czy kolację. Szybko upieczesz też lekką przekąskę. Oto prosty przepis: z lodówki wyjmujesz pokrojone już ulubione warzywa, a potem rozkładasz je na blaszce pokrytej papierem do pieczenia, polewasz delikatnie oliwą i dodajesz zioła. Na koniec wkładasz je do piekarnika nagrzanego do 200 stopni. Do tego wystarczy już tylko prosty, jogurtowy dip i przepis na wieczór gotowy. 

Urządzenie, które zwiększa comfort gotowania

Smaczne i zdrowe dania przygotujesz z pomocą nowych piekarników parowych do zabudowy Dual Cook Steam™ Samsung. Co je wyróżnia? Przede wszystkim technologia Dual Cook Steam™, która pozwala na jednoczesne przygotowanie dań na parze i potraw w piekarniku przy użyciu różnych ustawień – trybu, czasu i temperatury – bez mieszania się zapachów. Możesz korzystać z całego piekarnika lub tylko z jego jednej komory i oszczędzać przy tym energię  – nawet do 20%* w porównaniu do pieczenia w całym piekarniku. 

Z urządzeniem przygotujesz różnorodne dania przy użyciu termoobiegu, grilla oraz kilku trybów parowych. Piekarnik posiada też kilka zupełnie nowych funkcji, dzięki którym twoje ulubione potrawy będą jeszcze smaczniejsze. Air Sous Vide pomaga bardziej precyzyjnie piec produkty zapakowane próżniowo w niskiej temperaturze przez długi czas**. Zachowasz przy tym więcej wartości odżywczych, a także naturalną strukturę dania. Z kolei dzięki AirFry dostajemy chrupiące i soczyste dania w wersji light. Piecze się je za pomocą gorącego powietrza na specjalnej tacy z dodatkiem niewielkiej ilości tłuszczu.

Przyrządzanie potraw będzie jeszcze łatwiejsze, gdy połączymy urządzenie z aplikacją SmartThings***. Na bieżąco pomaga ona w pracy i rekomenduje najlepsze przepisy. Przydatnym rozwiązaniem jest także technologia Al Pro Cooking. Wbudowana kamera pozwala zdalnie zajrzeć do piekarnika oraz… nakręcić dziesięciosekundowy film poklatkowy. Co więcej, rozpoznaje produkt umieszczony w komorze urządzenia i sama proponuje ustawienie odpowiedniego trybu pieczenia. Oprócz kamery mamy też algorytm i sztuczną inteligencję, która np. informuje o przypaleniu potrawy.

Piekarniki Samsung z przyciemnianym szkłem okna mają doskonały design. Różnią się rodzajem wyświetlacza oraz kolorystyką, dzięki czemu każdy z nas znajdzie model, który z łatwością wkomponuje w swoją kuchnię. 

Wśród nowych piekarników Samsung są również modele bezuchwytowe, z automatycznie otwieranymi drzwiami Sense to Open. Urządzenia wyposażono też w takie udogodnienia, jak łatwe czyszczenie, a także intuicyjny w obsłudze panel z wyświetlaczem LCD. W ofercie Samsunga znajdują się także nowe piekarniki kompaktowe z funkcją mikrofali.

Teraz kupisz sprzęt Samsung w promocyjnej cenie

Jeśli szukasz nowego sprzętu do domu, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. 11 października startuje promocja na urządzenia do zabudowy Samsung. 

Wystarczy kupić piekarnik parowy lub Dual Cook, a także wybrane urządzenie AGD Samsung, a następnie zarejestrować się na stronie Samsung i zostawić opinie o produktach. Więcej informacji znajduje się na tej stronie

Warto np. zwrócić uwagę na nowe płyty indukcyjne typu SlimFit o zmniejszonej grubości względem standardowych modeli. Bez problemu można je wbudować w cienkie, nawet dziesięciomilimetrowe blaty kuchenne, albo zamontować tak, żeby tworzyły z blatem jedną spójną powierzchnię. Sprzęt maksymalnie wykorzystuje powierzchnię i dopasowuje się do wielkości oraz kształtu naczyń. Znajdziesz go w kilku wersjach kolorystycznych. 

Promocja potrwa do 21 listopada 2022 roku. Pamiętaj, że możesz otrzymać zwrot nawet do 1500 zł na konto. Więcej informacji o promocji przeczytasz na: kuchnia.samsung.pl.

[*] Według wyników testów wewnętrznych przeprowadzonych w oparciu o protokół badawczy IEC-60350 (porównanie pieczenia niewielkich ciast w temperaturze 155℃ przy ustawieniu konwekcyjnym oraz przy użyciu całej komory urządzenia) redukcja całkowitego zużycia energii wyniosła 20,8%, a czasu pieczenia – 21,8%. Rzeczywista oszczędność będzie się różniła w zależności od przyrządzanej potrawy, użytkowania piekarnika i innych czynników.

[**] W zestawie z piekarnikiem nie jest dodawane urządzenie pakowania próżniowego.

[***] Wymaga konta w Aplikacji SmartThings App, która jest dostępna w App Store i Play Store na urządzeniach z systemem Android (6.0 i wyżej) oraz iOS (10.0 i wyżej). Wymagane jest także połączenie Wi-Fi i konto Samsung Account .