Uwielbiamy warszawski Żoliborz, stare wille, kamienice i bloki i tamtejszą zieleń (mamy swoje ukochane miejscówki w parku Kaskada i na Kępie Potockiej). Dziś zapraszamy na małą wycieczkę do mieszkania zlokalizowanego właśnie na Starym Żoliborzu. Za projekt tego wnętrza odpowiada autorska pracownia FUGA Architektura Wnętrz. 

Mieszkanie ma 70 metrów kwadratowych. Życzeniem inwestora była zmiana aranżacji tej przestrzeni i nadanie jej nowoczesnego stylu. - W miejsce dawnej kuchni z mało funkcjonalną spiżarnią  przeniosłyśmy sypialnię, a klaustrofobiczną toaletę połączyłyśmy z łazienką w jedno pomieszczenie tworząc funkcjonalny salon kąpielowy. Strefę dzienną czyli długi i wąski hol wejściowy, salon oraz kuchnię połączyłyśmy w jedno przestronne pomieszczenie - tłumaczą zmiany architektki z pracowni FUGA.

Jakie wnętrze powstało w efekcie prac? Pełne grafitowej szarości, czerni i industrialnych akcentów w postaci oświetlenia, przeszklonych drzwi w metalowej oprawie, szyby prysznicowej. Do tego proste, prawie "przemysłowe" regały, biała cegła na ścianie sypialni. Architektkom udało się odrestaurować żeliwne grzejniki, a do tego odratować oryginalny parkiet w jodełkę, który nosił na sobie ślady po składowaniu węgla. Waszą uwagę kierujemy szczególnie na łazienkę wyłożoną podłużnymi, białymi kaflami. Element zaskoczenia? Niebieska zabudowa pod umywalką plus okno obok umywalki.