IKEA X Marimekko

Szwedzka IKEA i fińska marka Marimekko (znana ze swoich wyrazistych, kolorowych printów) zdradziły właśnie swoje plany na wspólną kolekcję. Już w marcu 2023 w sklepach pojawi się seria produktów zainspirowanych kulturą saunowania - IKEA X Marimekko. Kąpiel w saunie jest ulubionym zajęciem wielu ludzi mieszkających w krajach skandynawskich i nieodzowną częścią rekreacji i odpoczynku, zwłaszcza dla Finów. W 2020 roku UNESCO dodało kulturę sauny fińskiej do swojej reprezentatywnej listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. IKEA i Marimekko zagłębią się w rytuały tej wyjątkowej pielęgnacji i stworzą kolekcję opartą na jej zasadniczych elementach.

Korzystanie z sauny jako styl życia

- Przyglądamy się naszemu skandynawskiemu dziedzictwu projektowemu i fundamentalnej części naszej kultury dobrego samopoczucia. Łącząc długą historię tworzenia kultowych nadruków przez Marimekko i wiedzę IKEA na temat wyposażenia domu, chcemy szerzyć elementy tej kultury, aby pomóc ulepszyć i wnieść radość do codziennego życia wielu ludzi - uchyla rąbka tajemnicy Henrik Most, Creative Leader w IKEA of Sweden. - Wspólnie wybraliśmy kulturę saunowania jako punkt wyjścia dla tej kolekcji nie tylko ze względu na fińskie korzenie Marimekko, ale także dlatego, że odzwierciedla ona kilka pozytywnych aspektów nordyckiego stylu życia – sauna jest zazwyczaj miejscem relaksu, przyjemności i bycia całkowicie sobą - dodaje Rebekka Bay, dyrektor kreatywny Marimekko.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez IKEA (@ikea)

Jako fani wzorów od Marimekko nie możemy się już doczekać tej kolekcji. Miłośnikom relaksu w saunie przypominamy za to o tym miejscu nad Wisłą w Warszawie. Saunowanie możliwe jest także we własnym domu