IKEA tymczasowo zamyka sklepy w Rosji

IKEA tymczasowo wstrzymuje swoją działalność w Rosji - taki komunikat pojawił się dziś na instagramie @ikea. Grupa Inter IKEA podjęła decyzję o wstrzymaniu całego eksportu i importu do i z Rosji i Białorusi. Sklepy IKEA zostaną tymczasowe zamknięte (w centrum handlowym Mega klienci będą mogli nadal korzystać ze znajdujących się tam aptek i sklepów z żywnością). Powodem jest wojna w Ukrainie.

- Wyniszczająca wojna w Ukrainie jest ludzką tragedią, składamy wyrazy współczucia milionom dotkniętych nią ludzi. Bezpośrednie działania Grupy Inter IKEA i Grupy Ingka polegały na zapewnieniu bezpieczeństwa osobistego współpracowników IKEA oraz ich rodzinom. Wojna wywarła już ogromny wpływ na ludzi. Powoduje to również poważne zakłócenia w łańcuchu dostaw i prowadzeniu handlu. Z tych wszystkich powodów grupy postanowiły tymczasowo wstrzymać działalność IKEA w Rosji - czytamy w oświadczeniu dostępnym w pressroomie marki.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez IKEA (@ikea)

Ingka Group i Inter IKEA Group przeznaczyły także 10 milionów euro na wsparcie w zakresie produktów i inną pomoc dla organizacji @refugees, Save the Children i innych działających na lokalnych rynkach. Dodatkowo fundacja @ikea_foundation, finansowana przez Fundację Ingka, przekazuje dziś darowiznę w wysokości 20 mln euro na pomoc humanitarną dla osób, które zostały przesiedlone w wyniku konfliktu w Ukrainie.

Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy