Szczecińska IKEA (przy Mieszka I i Białowieskiej) otworzy się dla klientów w 2021 roku. Do tego czasu szczecinianie mogą jednak odwiedzać Dom Jutra stworzony przez IKEA przy Placu Odrodzenia. Co to takiego? To miejsce, w którym można dowiedzieć się, jak może wyglądać dom funkcjonujący z poszanowaniem natury. W jego murach goście poznają dobre eko praktyki, przyjazne planecie rozwiązania, a na dodatek będą mogli aktywnie działać na rzecz zielonej przyszłości swojego miasta. W Domu Jutra znajdziemy miedzy innymi Otwartą Kuchnię i Jadalnię, w których będą odbywały się warsztaty z gotowania wegetariańskiego. Na Domowej Farmie nauczymy się uprawy ziół, warzyw i grzybów, robienia własnego kompostu. W Strefie Tworzenia pod okiem stolarzy i projektantów będzie można dać drugie życie meblom i dodatkom. 

To, co robimy w domu ma potężne przełożenie na otaczający nas świat! Już w połowie roku wszyscy zaczynamy żyć na kredyt naszej planety. Dlaczego? Bo zużywamy wtedy zasoby naturalne przypadające na cały rok -każdego roku Dzień Długu Ekologicznego wypada coraz wcześniej. Możemy to zmienić, zaczynając od zmian we własnym domu – mówi Karol Tomczyk, Market Manager w IKEA Retail Polska.

Miejsce będzie dostępne dla mieszkańców od poniedziałku do soboty  od godz. 10 do 20. Dom Jutra jest inicjatywą czasową. Potrwa do momentu otwarcia sklepu IKEA w Szczecinie, które zaplanowano na pierwszą połowę 2021 roku. Wtedy to IKEA przekaże w pełni wyposażoną przestrzeń Miastu Szczecin, które zadeklarowało chęć kontynuacji projektu pod nazwą „Dom Skandynawski”.