MATERIAŁ PARTNERA
W samym sercu Katowic, które wbrew powszechnej opinii są bardzo zielonym i ciekawym miastem, znajdziecie hotel, którego design robi wrażenie od pierwszego wejrzenia - angelo by Vienna House Katowice.
Zlokalizowany jest w samym sercu miasta, niecały kilometr od Spodka, jest świetną bazą dla wszystkich przyjeżdżających na Śląsk na koncerty lub festiwale czy też podróżujących służbowo. Chociaż w założeniu jest to obiekt  konferencyjno-biznesowy, jednak jego wyjątkowy design łamie stereotypowe myślenie na temat tego typu obiektów.
 
Wystrój wnętrz został zaprojektowany przez Veronikę Jurkowitsch stanowi kombinacja nowoczesnego designu, najnowszych technologii oraz wyrazistej kolorystyki inspirowanej Dalekim Wschodem. Przy czym hotelowe wnętrza tchną autentycznym, domowym ciepłem. Z jednej strony zapewniają relaks i odprężenie, a z drugiej komfortowe warunki do koncentracji i pracy.

Projektantkę zainspirował nie tylko Orient, ale i klimaty Nowego Orleanu lat 70. XX w. Przestronne i widne lobby zachwyca efektownym połączeniem kolorów – antracytowej czerni, koralowej czerwieni, ciepłej żółci i bieli.Orientalne żyrandole przyciągają wzrok, a jazzowa czarno-biała fototapeta za recepcją podkreśla związki hotelu z tym stylem muzyki. Podobne motywy pojawiają się również na czarno-białych fotografiach, które towarzyszą gościom w lobby oraz restauracyjnej i konferencyjnej części hotelu. Na korytarzach można zobaczyć artystyczne zdjęcia turystycznych atrakcji Katowic i regionu.
 
angelo Katowice wyróżnia jeszcze jedno: doskonała kuchnia i perfekcyjnie zaopatrzony bar.  Hotelowy lobby bar wieczorami zamienia się w jeden z najlepszych w regionie steakhousów, gdzie można zjeść wyśmienite steki czy świeże owoce morza i napić się regionalnego piwa albo austriackiego, wybornego wina. W hotelowej restauracji sunlight można spróbować regionalnych śląskich dań - żuru żeniatego, golonki wieprzowej z kapustą duszoną czy racuszków z zielonych jabłek z sosem waniliowym i jagodami.

GALERIA >>>