Oto realizacja młodej, poznańskiej pracowni architektonicznej GAB. Zaprojektowany przez nią dom jednorodzinny położony w malowniczej miejscowości Nowa Górka ma niemal archetypiczną formę z dwuspadowym dachem. Obok niego stoi budynek gospodarczy. Układ dwóch prostopadle ustawionych względem siebie brył charakterem zabudowy nawiązuje do typowej wiejskiej zagrody. Budynki zdają się wtapiać w otaczający, nieco pofałdowany krajoraz, również dzięki użyciu naturalnych materiałów wykończeniowych. Ich elewacja to pionowo ustawione deski sosnowe. Drewno szlachetnie starzeje się z czasem i nabiera nowych barw. Do pokrycia dachu wykorzystano ceramiczną dachówkę.

Część dzienna domu została maksymalnie otwarta na otoczenie za pomocą dużych okien ze względu na miłe dla oka otoczenie. Wszystkie okna w domu zostały starannie rozmieszczone, tak by widok z nich był jak najokazalszy, a parapety pełnią tu rolę siedzisk. Inwestorzy zdecydowali sie na układ parterowy bez jakichkolwiek progów, czy schodów. Serce domu stanowi betonowy, otwarty na dwie strony kominek, który skupia wokół siebie domowników.

Na koniec cytujemy jeszcze fragment uzasadnienia werdyktu Jury SARP: Jury doceniło jasność idei i konsekwencję realizacji domu jednorodzinnego w otwartym krajobrazie, gdzie bogactwo walorów jego otoczenia, świadomie docenione przez autorów, stanęło u podstaw powstania formy prostej, powściągliwej, w swej lapidarności wręcz archetypicznej. Dom emanuje harmonią z otaczającą go przyrodą, zaś harmonia ta przeniesiona na funkcję dała składność jego wnętrza taką, że łatwość i prostota życia w nim wydaje się być oczywista.

Gratulujemy Katarzynie Osipowicz- Grabowskiej i Piotrowi Grabowskiemu z GAB!