W przypadku "pełnej chaty" najlepiej sprawdzi się kuchnia jasna i przestronna - nawet taka połączona z jadalnią. Dzięki temu dobrze będą się w niej czuli domownicy, a optymalna ilość miejsca pozwoli spędzać czas w kuchni nie tylko na gotowaniu. 

Z praktycznych informacji należy na przykład pamiętać o tym, że lodówka powinna stać w bliskiej odległości od piekarnika czy kuchenki, żeby wszystko było pod ręką. Niewidoczne uchwyty, odpowiednia wysokość mebli, ale też kolorystyka - urządzając kuchnię dla rodziny, trzeba pamiętać o wszystkim i sprawdzić nawet najdrobniejszą rzecz. Poza tym: optymalizacja czasu i wszelkie technologiczne ułatwienia są na wagę złota. 

Kuchnia dla bliskich

Nie bez powodu to właśnie Marcin Pawlikowski, czyli Extra Tata, jest bohaterem kolejnego odcinka naszego cyklu. Marcin jest tatą Zosi i Leny oraz prowadzi bloga o ojcostwie (można go znaleźć na Instagramie pod nazwą @extratata, gdzie śledzą go blisko 52 tysiące obserwujących). Na jego łamach opowiada o rodzinnym życiu i wychowywaniu dzieci, zdradza ulubione przepisy kulinarne i motywuje innych ojców. Córki są jego oczkiem w głowie - nic dziwnego, że swojej rodzinie chce zapewnić to, co najlepsze. 

Extra Tata inspiruje rodziców, a przede wszystkim ojców, do tego, by wspólnie spędzać czas z dziećmi - przyznaje Marcin

Kuchnia jest dla nich bardzo ważna. To oczywiście miejsce przygotowywania posiłków, ale też spotkań, rozmów i po prostu spędzania czasu z rodziną. Marcin uwielbia gotować i niedawno udało mu się tą pasją zarazić starszą córkę, Zosię. Teraz spędzają w kuchni jeszcze więcej czasu. Na swoje eksperymenty kulinarne, ale też duże zakupy, zdrowe przekąski, składniki na kolację i urodzinowe ciasto znaleźli miejsce w lodówce Samsung Family Hub™. Jej pojemność sprosta wymaganiom kilkuosobowej rodziny - dwudrzwiowa, z większą liczbą półek w środku i na ścianach.

Dwudrzwiowa lodówka nie tylko pomieści dużo produktów, ale też zadba o ich perfekcyjne chłodzenie. Jak? Odpowiadają za to pełen No Frost, czyli technologia, która eliminuje wilgoć, dzięki czemu nie musimy rozmrażać lodówki, a w jej wnętrzu nie osiada szron oraz Metal Cooling - metalowe wykończenia, pomagające utrzymać stałą temperaturę w każdej jej części.

Lodówka wymyślona na nowo to ułatwienie rodzinnego życia

Extra Tata i jego rodzina uwielbiają nowinki technologiczne, dlatego docenili multimedialną lodówką Family Hub™. Wystarczył krótki test, by przekonać się, ile problemów potrafi rozwiązać i jak bardzo może ułatwić życie. 

Takie rozwiązania pomagają w organizacji czasu, co przy posiadaniu rodziny jest bardzo ważne

Wyobrażacie sobie sytuację, w której po pracy nie możecie wrócić prosto do domu, bo macie jeszcze mnóstwo rzeczy do ogarnięcia? Odebrać córkę ze szkoły i zawieźć drugą na zajęcia, zajrzeć do myjni, wysłać paczkę do siostry i jeszcze najlepiej przy okazji pojechać na zakupy. Najefektywniej byłoby zrobić wszystko od razu, tylko co, jeśli nie pamiętamy, czego dokładnie brakuje nam w lodówce? Dzięki wbudowanym w Family Hub™ kamerom możemy zajrzeć do wnętrza lodówki zdalnie przez smartfon, sprawdzając czego dokładnie nam brakuje. Możemy też zaplanować zakupy, tworząc - na wbudowanym w drzwi lodówki ekranie - listę zakupów, edytowalną dla wszystkich członków rodziny. 

Codzienne gotowanie mogą nam usprawnić dotykowy ekran LCD 21'' oraz dostęp do internetu i szeregu aplikacji. Brzmi to trochę jak film sci-fi, ale od teraz na lodówce możecie przeglądać przepisy, strony internetowe, a nawet słuchać muzyki. Więcej - zostawiać notatki i wiadomości innym domownikom, planować spotkania i wyjścia w kalendarzu, oglądać zdjęcia i... seriale podczas przygotowania kolacji. Family Hub™ ma dostęp do licznych książek kucharskich: od tych prostych, po te, które znajdziemy w aplikacji Club des Chef i przygotowane przez szefów restauracji z gwiazdkami Michelin. To jednak nie koniec, bo aplikacja Smart Things pozwala łączyć się z innymi urządzeniami i w ten sposób np. obsługiwać robota sprzątającego albo określić czas prania. 

Imponująco, jak na jeden sprzęt, prawda? Nie mówiąc już o tym, że lodówka jest po prostu bardzo ładna i designerska. Same nowoczesne technologie to w końcu nie wszystko - sprzęt powinien też cieszyć nasze oko. Family Hub™ dopasowuje się do każdego wnętrza kuchni, a eleganckie wykończenie i stalowy kolor nadają pomieszczeniu harmonii. Wygląd jest ponadczasowy i nie starzeje się.

Zosi najbardziej przypadła do gustu w Family Hub™ możliwość rysowania. Marcin uwielbia kalendarz i podgląd tego, co mamy w lodówce - na ekranie lodówki i na smartfonie. A Wy? Obejrzyjcie ostatni odcinek "Design od kuchni" i przekonajcie się sami.

Materiał powstał we współpracy z Samsung