Oprócz jednolitych ścian  - zestawienie czerni i bieli jest jednym z najbardziej kuszących a zarazem najchętniej wybieranych połączeń kolorystycznych. Na pewno czarno - białe ściany sprawdzają się świetnie jako element ustawiający i determinujący wystrój. Przykuwają uwagę, jednocześnie w dużej mierze odwracając ją od innych elementów wyposażenia wnętrza.

Niewątpliwie najbezpieczniej wybrać jednolitą i stonowaną kolorystykę mebli i dodatków, ale przecież to do odważnych dekoratorów należą najciekawsze wnętrza, dlatego jeśli kolory i wzory w naszej duszy grają - eksperymentujmy!

My podpowiadamy, że wspaniale wyglądają kolekcje barwnego szkła na tle biało - czarnych ścian, świetnie sprawdzają się złote, miedziane lub srebrne dodatki. Doskonale grają z czarno- białymi wzorami welwety w głębokich, szlachetnych odcieniach: szmaragdu, kobaltu, koloru wina czy fioletu. Zjawiskowo może wyglądać miodowa żółć (w tym przypadku świetnie wyglądają złote dodatki), intrygująco i niebanalnie słodka, nieco drapieżna fuksja (podpowiadamy, że bardziej elegancko wygląda ze srebrem). Szczególnie w towarzystwie drewnianych podłóg doskonale z biało - czarnymi ścianami komponują się kolory ziemi: oliwkowe zielenie czy piaskowe beże. Czarno - białe ściany zawsze dobrze wyglądają z pastelami: miętą, różem, baby blue. Na czarno - białą ścianę pomysłów jest mnóstwo - ten najbardziej klasyczny to równej grubości pasy: w pionie lub w poziomie, szerokie lub bardzo wąskie. Można je namalować samodzielnie ( np. korzystając z szablonu), można także znaleźć wzór "zebry" w ofercie wielu firm produkujących tapety i okładziny ścienne.  Zdecydowanie rzadziej niż pasy można spotkać na ścianach biało - czarną kratę. Jedocześnie klasyczna pepitka nigdy nie wychodzi z mody, a ubrane w nią wnętrza zawsze wyglądają ponadczasowo. Biało - czarna kolorystyka ścian jest chętnie wybierana do łazienek, kuchni i przedpokoi. Motywów abstrakcyjnych, florystycznych i zwierzęcych w biało - czarnej kolorystyce z różnych materiałów jest mnóstwo, ale może nasza galeria pomoże Wam zdecydować się na wymarzony.

Tekst: Ela Stasiak

GALERIA>>>>>>