Ten basen w hotelu Parilio na greckiej wyspie Paros powstał całkiem niedawno, a już zrobiło się o nim głośno. To wszystko za sprawą niewielkich skał, które stały się jego integralną częścią. Projektanci nie tylko się ich nie pozbyli z terenu budowy. Co więcej, uczynili z nich jego główny atut. Basen wygląda teraz na mocno wrośnięty w krajobraz i przywodzi na myśl okoliczne, kamieniste plaże. Skały dla wielu gości stały się miejscem, w którym można beztrosko usiąść i pomoczyć nogi i  z którego idealnie widać pofałdowany krajobraz otoczenia.

W bezpośredniej bliskości basenu znajdują się wygodne łóżka do opalania i parasole słoneczne. Jest też bar z przekąskami i napojami oraz brodzik dla dzieci. Także sam hotel przyciąga prostą architekturą w tradycyjnym, greckim stylu. Na koniec dodamy tylko, że Hotel Parilio jest członkiem prestiżowej sieci Design Hotels. 
Jeśli tak jak my lubicie nietypowe baseny sprawdźcie jeszcze ten ze szklanym dnem i przecudny basen w Zdroju Wojciech w  w Lądku-Zdroju.