Mamy kolejny dobry powód do odwiedzenia Krakowa w grudniu. Otóż od 5.12 do 31.12 właśnie tam będzie można obejrzeć wystawę  „Ruchome / Nieruchome” (Moving Architecture) z wybranymi realizacjami Roberta Koniecznego i jego pracowni KWK Promes. Sylwetki architekta i jego imponującego dorobku nie trzeba dodatkowo przedstawiać, przypomnimy tylko, że Robert Konieczny we wrześniu tego roku został oficjalnie przyjęty do Francuskiej Akademii Architektury.  

W Galerii Architektury GAGA (przy Rajskiej 12) będą prezentowane te budynki od KWK Promes, w których to ruch odgrywa główną rolę. Nie może tam zatem zabraknąć Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie (2009), Domu Bezpiecznego (2008), Arki Koniecznego (2015) czy ukończonego niedawno Dom kwadrantowego (2018). Wystawa Moving Architecture gościła już w Architektur Galerie Berlin, a przez magazyn Wallpaper* została okrzyknięta jedną z najciekawszych w tym roku. 

Wystawę będzie można oglądać od wtorku do piątku w godzinach 11.00-19.00 i w soboty oraz niedziele między 10.00 a 17.00. Polecamy uwadze.