O tym jak ważna jest atmosfera, wystrój i otoczenie miejsca pracy, nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedzą o tym zwłasza pracownicy dużych korporacji borykający się na co dzień z niedogodnościami wynikającymi z pracą w tzw. "openspejsie", częstym brakiem dostępu do świeżego powietrza i zunifikowanymi szaro-burymi przestrzeniami, w których muszą funkcjonować.

Takie otoczenie nie wpływa dodatnio ani na stosunek do pracy, ani na wydolność czy kreatywność. Hiszpańskie biuro projektowe Masquespacio na własnym przykładzie postanowiło udowodnić, że wcale tak być nie musi. Projektanci stworzyli całkowicie nowy wystrój swojej walenckiej siedziby pełen żywych kolorów, miękkich tapicerowanych mebli i gustownych bibelotów, które sprawiły, że nowe wnętrza stały się czymś więcej niż tylko miejscem pracy.

Zastosowali kilka prostych, ale bardzo efektownych patentów. Ściany pomalowano żywymi, czystymi kolorami, które ładnie odbijają słoneczne światło, sprawiając, że wnętrza zdają się być jaśniejsze.

W każdym pomieszczeniu pojawiły się efektowne rośliny. Jak wiadomo nic tak nie odpręża jak naturalna zieleń, która nie tylko świetnie się prezentuje, ale dodatkowo pomaga oczyścić powietrze z toksyn.

Wygospodarowano miejsce na wygodne regały, na których eksponowane są branżowe magazyny. Można je przejrzeć siedząc na wygodnych sofach, będących jednocześnie rodzajem, które znajdują się w strefie przeznaczonej dla kontrahentów i gości. Z takiego biura nie chce się wychodzić ! Nam pozostaje ukłucie zazdrości...

GALERIA >>>